Gackowska Dietetyk > PIERWSZA WIZYTA > Co przed pierwszą konsultacją?

Przygotowanie do spotkania w gabinecie

Skontaktuj się z nami telefonicznie (rejestracja) lub mailowo. Poprosimy Cię o wykonanie odpowiednich badań, wypełnienie dzienniczka żywieniowego oraz kwestionariuszy dotyczących Twojego stanu zdrowia. Wszystko po to, żeby na spotkaniu przejść już do konkretów. Dokumenty do wypełnienia możesz pobrać ze strony lub poprosić rejestrację, która prześle je na wskazany adres mailowy.

Podczas rozmowy telefonicznej czy w kontakcie mailowym  określ wstępnie o jaki rodzaj usługi chodzi:

  • sama konsultacja żywieniowa;
  • interpretacja wyników badań laboratoryjnych;
  • wizyta kontrolna;
  • ułożenie planu żywieniowego (proszę nakreślić problem – chęć schudnięcia, przytycia, choroby, dolegliwości);
  • wykonanie diagnostyki w gabinecie (m.in. badanie utajonych nadwrażliwości pokarmowych);
  • współpraca w zakresie przeprowadzenia szkoleń/webinarium.

Strategia działania

Podczas pierwszej konsultacji porozmawiamy o Twoim zdrowiu, trybie życia, przyzwyczajeniach. Przeprowadzimy analizę składu i masy ciała oraz wyników badań laboratoryjnych, z którymi przychodzisz. To czas na ustalenie celów oraz przebiegu procesu dietoterapii. W gabinecie jest również możliwość wykonania badań m.in.: na utajone nadwrażliwości pokarmowe, mikrobioty jelitowej czy genetycznych.

Plan żywieniowy

Indywidualnie dobrany plan żywieniowy jest wysyłany przez dietetyka na wskazany w kwestionariuszu adres mailowy w ciągu 5 dni roboczych od dnia pierwszej konsultacji w gabinecie. Forma planu żywieniowego (plan ogólny bądź z pełną recepturą i listą zakupów) jest uzgadniana podczas pierwszej konsultacji.

Potwierdzenie/odwołanie wizyty.

Na 24 godziny przed pierwszą konsultacją rejestracja skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia wizyty. Ze względu na długi okres oczekiwania na spotkanie w gabinecie prosimy o odwołanie/przesunięcie spotkania w czasie nie krótszym niż 48 godzin przed ustalonym terminem (kontakt z rejestracją). Jeśli nie pojawią się Państwo na wyznaczonym spotkaniu bądź odwołanie spotkania nastąpi w dniu ustalonej wizyty Centrum Dietetyki Funkcjonalnej obciąża Państwa równowartością 50% ceny pierwszej konsultacji – 100 zł lub kwotą 50 zł jeśli nie zostanie odwołana/przesunięta wizyta kontrolna.

Kwestionariusze oraz dziennik diety do pobrania:

monikagackowska.dietetyk
2556
 Photos
2167
 Followers
2487
 Following
Po zajęciach AKTYWNA MAMA w @flow_motion_studio (gorąco polecam kobitkom w ciąży z Bydgoszczy!) pierwszy raz, mijając znaną sieć cukierni miałam ochotę wejść i kupić coś słodkiego (nic konkretnego, byle słodkie i czekoladowe - na szczęście rzadkie odczucie 🙈). Moje pierwsze pytania skierowane do siebie - czy to Cię odżywi? Jak się będziesz czuć bezpośrednio po zjedzeniu? Czy ciastko pełne pszenicy jest najlepszą przekąska dla maluszka? Jesteś faktycznie głodna? Odpowiedzi brzmią - NIE, chwilowa przyjemność, a później spadek energii i problemy jelitowe, zdecydowanie NIE, raczej ochota i zachcianka niż realny głód!  Poszłam dalej do warzywniaka, zaopatrzyłam się w owoce i ...... robię mój ulubiony koktajl na bazie mleka kokosowego 🙂 ile razy słyszę - jestem w ciąży, przecież mogę sobie pozwolić! Później schudnę, szczególnie jak zacznę karmić piersią. Pewnie! Zgadzam się. W III trymestrze zapotrzebowanie energetyczne wzrasta ok. 500 kcal, podobnie w czasie karmienia piersią. Ale czy to znaczy, że musisz wrzucać w siebie niezdrowe przekąski? Tankuj tylko dobre paliwo! Dla siebie i maluszka!🍓🍉🍑 👉Więcej na Facebooku Centrum Dietetyki Funkcjonalnej
 #ciaza#zachciankiciezarnej#dietawciazy#pregnancy#dietetyk#koktajl#instafood#babyboy#bydgoszcz#Możesz się skupulatnie przygotowywać, planować, a życie i tak napiszę swój własny scenariusz. Ciąża i poród są tego doskonałym przykładem. Adaś zrobił nam psikusa i w 36 tyg. z pozycji główki obrócił się podłużnie miednicowo. Więc czeka nas cc z czym nie łatwo mi się pogodzić (mając świadomość jaki ma to wpływ na kształtowanie odporności dziecka w przyszłości czy m.in napięcie mięśniowe). O baby seeding w Bydgoskich szpitalach można niestety zapomnieć (nawet nie warto pytać). Niemniej cieszę się, że całą ciążę jestem aktywna bo prawdziwym wyzwaniem okazuje się IV trymestr czyli czas połogu. ----------------------------------------------------------------------------
Za Waszą sugestią zakupiłam SITZ BATH SPRAY firmy @motherlovepolska (łagodzący ból uszkodzonych w wyniku porodu mięśni dna miednicy oraz tkanej krocza - zmniejszający obrzęki, hamujących krwawienie i przyspieszający regenerację). W składzie m.in liść oczaru wirginijskiego, ziele krwawnika, ziele mącznicy lekarskiej oraz olejek grejpfrutowy i lawendowy. Polecamy po porodzie drogami natury i cc. Co jeszcze sprawdziło Wam się po porodzie?

P.S warto zakupić książkę Od sierpnia ponownie będzie można zakupić nagrania z webinarium: diagnostyka i dietoterapia chorób skóry, zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz morfologia i mineralizacja. 
Zaglądajcie na FB stronę Centrum Dietetyki Funkcjonalnej oraz FB GRUPĘ Diagnostyka dla Dietetyka. Pojawi się również sporo bezpłatnych Live'a z zakresu żywienia dzieci oraz nowe szkolenia z interpretacji wyników badań laboratoryjnych w praktyce dietetyka 🙂

#webinaria#zywieniedzieci#livea#szkolenia#badanialaboratoryjne#dietetyk#dietetykakliniczna#livea#Wege lunch - botwinka na mleku kokosowym i tofu curry z ryżem czyli równowaga w życiu mięsożercy być musi! Dziękuję @nanipracownia za inspirujące spotkanie 🥰

#vege#bydgoszcz#gdziezjescwbydgoszczy#wegetarianskarestauracja#balans#urozmaicenie#dietetyk#instafood#botwinka#curry#tofucurry#nerkownik#Dumna! Takie dobre wieści z samego rana!
?
Monika Gackowska - ZnanyLekarz.pl