Gackowska Dietetyk > BADANIA

monika gackowska dietetyk bydgoszcz badania
diagnostyka alergii pokarmowych typu opoznionego
profil kwasow organicznych
badania genetyczne
analiza pierwiastkowa wlosa
mikrobiota jelitowa
glutendetect

Skierowanie na badania

W pliku „jak przygotować się do pierwszej wizyty” otrzymanego droga mailową od Rejestracji lub pobranego ze strony znajdziecie Państwo wykaz badań, które warto wykonać przed pierwszą konsultacją w gabinecie. Jeśli posiadacie wyniki nie starsze niż sprzed 3 miesięcy nie ma konieczności powtarzania danych parametrów laboratoryjnych.

W rejestracji jest możliwość pobrania skierowania na badania w laboratorium ALAB w Bydgoszczy (budynek Polikliniki przy Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy) wskazane w punkcie nr 5 w cenie 280 zł (płatność przy odbiorze w rejestracji). Wybrane badania sprawdzamy również podczas wdrożonej dietoterapii – dietetyk wedle kondycji klinicznej sugeruje wykonanie wybranych parametrów.

W gabinecie jest możliwość wykonania pełnej diagnostyki: nietolerancji pokarmowych, testów na utajone nadwrażliwości pokarmowe (laboratorium VitaImmun oraz Instytut Mikroekologii), mikrobioty jelitowej (laboratorium VitaImmun oraz Instytut Mikroekologii), badań genetycznych (laboratorium Euroimmun/Centrum Badań Genetycznych DNA w Poznaniu), analizy pierwiastkowej włosa (laboratorium Lifelinediag) czy profilu kwasów organicznych (laboratorium VitaImmun, Genom).

Jeśli są podejrzenia chorób, dolegliwości o określonym podłożu – potrzebne będzie wykonanie dodatkowych badań, typu badania genetyczne, badania przeciwciał w kierunku konkretnych chorób autoimmunologicznych, badania nietolerancji pokarmowych, badania alergii pokarmowych, analiza kału, analiza włosa, testy oddechowe. Badania te niestety nie należą do tanich, dlatego należy się liczyć z kosztami rzędu 250-2000zł (ceny badań uzależnione są od laboratorium i rodzaju badań zleconych). Ostateczną decyzję o tym czy zostaną wykonane badania podejmuje oczywiście pacjent. Dodatkowe badania (kolejne, kontrolne) mogą być zlecane również podczas całego okresu współpracy dietetycznej, aby określić czy postępy dietoterapii zmierzają w pożądanych kierunku.

monikagackowska.dietetyk
2482
 Photos
1813
 Followers
1985
 Following
Strach, przerażenie czy radość? Zdecydowanie pełnia szczęścia. Czekamy na koniec lipca 😍

#polishboy#polishgirl#instababy#pregnancy#ciaza#oczekiwanie#baby#W najnowszym numerze @food_forum luty - marzec znaleźć można moją recenzję książki Ciągły rozwój i nauka w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest dietetyka to podstawa holistycznego spojrzenia na nasz organizm!
----------------------------------------------------
W minioną niedzielę miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach w Bydgoszczy prowadzonych przez Justynę Posłuszną (Take it healhy - dietetyka i znaczenie więcej) Mój ulubiony cytat:
?
Monika Gackowska - ZnanyLekarz.pl